Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Temat: Tatuaz ratujacy/odbierajacy zycie

Domyślnie Tatuaz ratujacy/odbierajacy zycie

Co pewien czas robie kompleksowe badania krwi i dzis odebralam wzorowe wyniki, co bylo przyczyna kolejnej rozmowy z pania pielegniarka i z panem doktorem

Krwi oddac nie moglam, bo nie minelo pol roku odkad mialam ostatnia sesje. I nikogo nie obchodzi ze koles ktory wlasnie krew oddaje mogl korzystac tydzien temu z uslug tirowki, ale juz moj tatuaz jest przeszkoda.

Mimo mojego nazwiska na liscie dawcow szpiku i dawcow organow, na nic sie nie przydam jak za wolno przejde przez pasy bo mam tatuaz, wiec bezpieczniej po prostu olac moje serce/pluca/nerki/rogowki.

A najpiekniejsze ze kilka dni temu w ktoryms z programow przezywano ze banki krwi sa puste i krew jest potrzebna (a ja mam grupe 0), i jeszcze wczesniej przeczytalam o tatuazu w ksztalcie znaku nieskonczonosci ktorego jedna strona jest w ksztalcie serca i ktory jest jasnym sygnalem tego, ze osoba go noszaca jest potencjalnym dawca narzadow. No i nie wiem czy sie smiac czy plakac Moj doktor tez nie wie
    http://rdzaniespi.blogspot.com/
    nie ma mnie juz na tatuarcie.

Domyślnie

Rdzo, jeżeli oddawałaś już wcześniej krew, to wiesz, że ankieta dotyczy również kontaktów seksualnych http://www.krewniacy.pl/upload/File/kwestionariusz.pdf Rygorystyczne warunki oddawania krwi są po to, żeby nie narazić potencjalnego biorcę na komplikacje, a nawet chorobę. pamiętaj, że wcześniakowi życie ratuje jedna łyżka stołowa krwi- niech to będzie krew pierwszej klasy.

Z wyrazami szacunku
    krewniak erytrocytka 0Rh+

P.S
    jeśli chcesz pomóc nie musisz koniecznie oddawać krwi- w ciągu pół roku karencji zorganizuj zbiórkę z krewniakami
    www.krewniacy.pl

Domyślnie

usidlona,

A Ty naprawde wierzysz ze kazdy koles ktory bzyknal panne w barze przyzna sie do tego ot tak?

Ja sobie zdaje sprawe z niebezpieczenstwa jakim moze byc moja krew, ale znow, mam dobre wyniki, a przepisy te powstawaly gdy tatuaze robilo sie po piwnicach.

Oczywiscie, tez moge sklamac w kwestionariuszu, ale obie wiemy ze nie o to chodzi.

Domyślnie

Cytat Napisał rdza_nie_spi
    A Ty naprawde wierzysz ze kazdy koles ktory bzyknal panne w barze przyzna sie do tego ot tak?
    Oddawanie krwi jest dobrowolne. Myślę, że każdy człowiek, który ma coś na sumieniu i nie jest pewien, co do czystości krwi, nie pójdzie tam, żeby "pomóc".

Chociaż - jak wszędzie - są wyjątki.

Domyślnie

trzeba sobie pod tatuazem wytatuowac date kiedy byl robiony albo napisac w portfelik, zeby nie bylo ze 'a moze nie minelo 6 m-cy'

mojej krwi nikt nie chce
    a ty jestes prawdziwym morskim wilkiem?

Domyślnie

I jak nigdzie nie napisalam ze to jest pod przymusem.

Napisalam tylko ze mnie tatuaz dyskwalifikuje w oczach pielegniarki, a taki koles nieswiadom tego co moze w sobie miec nie ma z nia problemu.

Ale temat "czy wiesz ze sypiajac z kims, sypiasz z jego wszystkimi partnerami" to na inny dzial troche. Tak samo jak wampiriady organizowane od czasu do czasu i ludzie ktorzy wiele maja na sumieniu ale juz nie w kwestionariuszu, i oddaja krew.

Domyślnie

Tak, ponieważ już nie możesz oddać krwi odpłatnie (są wyjątki, ale do tego długa i niebezpieczna droga), więc każdy robi to honorowo- odpowiada szczerze, oddaje nie dla profitów. Przeczytaj kwestionariusz- tatuaż stawiany jest na równi z akupunkturą i depilacją kosmetyczną. Piwnica nie ma z tym nic wspólnego. Ryzyko żółtaczki istnieje zawsze. Pół roku to pół roku- tyle potrzeba żeby odpowiedzieć na pytanie, czy uniknęło się żółtaczki i HIV. HK to ogromna odpowiedzialność za drugiego człowieka. Dlatego rozumiem i szanuję "medyczne" względy. Bardziej razi mnie odsyłanie z RCKiK obcokrajowców. Tego na prawdę nie rozumiem

Domyślnie

moment rdzo. U mnie wszysrkie osoby z klasy które posiadają tatuaż bez problemu oddały krew, więc...

Domyślnie

Chodzi o świeży tatuaż. Od 3 miesięcy do pół roku- taki, który niesie ze sobą ryzyko przekazania komuś żółtaczki.

Domyślnie

A nie razi Cie ze nikomu nie bedzie sie chcialo sprawdzac ze jestem zdrowa i tylko dlatego ze mam tatuaz nikt potrzebujacy nie dostanie mojego serca czy watroby jak mnie potraci samochod? Nawet jesli od zrobienia tatuazu minie pol roku?

Hmm.. depilacja tez?

[ Dodano: 4 Luty 09, 20:56 ]
    Sanders,

a mi pani pielegniarka powiedziala ze jak pol roku nie minelo to sorry Winnetou.

Uprawnienia