Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Alergia na tusz?

Domyślnie Alergia na tusz?

czy ktoś coś wie na temat alergii na tusz do tatuowania?
    ...właśnie chcę sobie zrobić tatuaż, a słyszałam o nieciekawych przypadkach w spr alergii...

Domyślnie

idz do dermatologa ze składem tuszu i ci powie nieco wiecej i to fachowo :-)

Domyślnie

nigdy osobiscie niespotkalem sie przez 8 lat z zadnym alergikiem na barwniki.

zato spotykalem alergie na masci do gojenia wszelkiej masci.
    "Louis Molloy" Middleton Tattoo Studio(UK)
    zapraszam na facebook
    www.facebook.com/tommicrazy
    www.tommicrazy.com

Domyślnie

Ogólnie rzecz biorąc też osobiście nie spotkałam...słyszałam tylko ploty
    ...a wiadomo, ze w takich wypadkach pozostaje cień wątpliwości.
    Jednak po przejrzeniu składu tuszu rzeczywiście widzę, że nie ma się czego obawiać, choć wizyta u arelgologa będzie.

Domyślnie

u kilku osób spotkałem sie z wysypką po wykonaniu tatuażu ale to chyba rzadkie

Domyślnie

...jeśli uczulenie ma się skończyc na chwilowej wysypce 'po', to nie jestem przestraszona. Tylko mi bardziej chodzi o przypadek, gdy substancja (w tym przypadku tusz/konkretny składnik tuszu) będąc w skórze, działa bezprzerwy jako czynnik alergotwórczy, którego działania nie możemy przerwać 'odstawiając go', tak jak byśmy mogli to zrobić w momencie uczulenia na pewną substancję będącą np. w kremie.
    ...ale np. po wstrzyknięciu jakiegoś leku lub po ukąszeniu owada (pszczoła, osa). Wówczas może wystąpić wstrząs anafilaktyczny, czyli natychmiastowa reakcja organizmu zaburzająca czynność układu sercowo - naczyniowego i oddechowego.
    ...i to chyba nie skończy się gdy posmarujemy maścią skóre...
    Wiem, że może robię 'burzę w szklance wody', ale mam pewne wątpliwości, dlatego pytam...

skład ogólny tego tuszu to:
    woda , gliceryna , alkohol , skladnik x

Niech ktoś mi powie co to jest 'składnik x' ?? :lol:

...podobno najwięcej uczuleń jest na kolor czerwony...

Domyślnie

Skladnik "x" to wlaśnie barwnik (pigment). Więcej informacji o skladzie samych pigmentów znajdziesz choćby tu:
    http://chemistry.about.com/library/weekly/aa121602a.htm

Reszta barw uzyskiwana jest z mieszania tych podstawowych, czyli nie posiada innych niż tu wymienione skladników "X"

Kiedyś byla ladna, prosta i po polsku rozpiska na stronie u TATTOZA ale ostatnio nie mogę się wbić na stronkę. Chyba mam ją gdzieś na dysku i jak znajdę to zapodam.
    Tak bardzo brak mi wolnego czasu.........

Domyślnie

Więc jak obiecalem tak zrobilem, poszukalem i znalazlem.
    Informacje pobrane z nieistniejącej już strony TATTOZa.
    Niestety nie mam kogo zapytać o zgodę na umieszczenie tego tutaj ale myślę, że nikt mnie ze skóry nie obedrze

Czym jest barwnik do tatuażu?
    Krótka odpowiedź na to pytanie: NIE MOZESZ BYĆ PEWNYM W 100%!
    Pigmenty organiczne ( bo te są składnikami barwników do tatuazu) zwane mineralnymi, dzieli się na naturalne (farby ziemne) i sztuczne (sole i tlenki metali otrzymywane sztucznie). Do pigmentów nieorganicznych zalicza się także pigmenty otrzymywane z metali nieżelaznych np. glinu, miedzi i ich stopów. Producenci barwników i pigmentów nie są zobowiązani, by ujawnić skład. Profesjonalista, który miesza barwniki (z proszku pigmentowego) dla własnego użytku, będzie jedynie znał kompozycje barwników. Receptura jest jego własnością ( tajemnica handlowa), więc możesz albo nie, otrzymać odpowiedź na pytania. Większość barwników do tatuażu, technicznie nie są barwnikami. Są złożone z pigmentów, tworzącą zawiesinę w rozcięczalniku (miksie) jednocześnie łączącym pigment. Wbrew głoszonym zwykle opiniom, pigmenty nie są ekstraktami roślin. Pigmenty obecnie w pierwszym rzędzie są solami metali. Pigment jako substancja barwna, w stanie sypkim (proszku) dostarcza porządanej barwy, w tym wypadku kolorytu tatuażu. Zadaniem rozcięczalnika jest dezynfekowanie, stworzenie zawiesiny pigmentu, połączenie pigmentu i utrzymanie jego spójności.

Barwniki a toksyczność
    Niepokojące w pierwszym rzędzie jest skład i rozcięczalnik barwników. Wiadomo to co nie niejasne daje do myśłenia, lecz plus jeszcze przypadki ostrych nie wydolności organizmu w wyniku zatrucia......to przeraża Jednakże ryzyko utraty zdrowia przy tatuowaniu, nie wiąze sie jedynie z toksycznoscią barwnika, lecz także z niehigienicznymi praktykami tatuujących. Ryzkowne jest pisanie i okreslanie barwnika jako bardzo wysoce toksycznego, bo niestety w ten sposób można by potraktowac wiele produktów (mówię tu o dokładnej analizie składników: ulepszaczy, koloryzatorów i substancji konserwujących) sprzedawanych w naszym kraju. Chcąc sie dowiedzieć na temat barwników i związnych z nimi niebezpieczeństawami jesteśmy pozostawieni sami sobie. Ministerstwo Zdrowia nie reguluje przepisami w żadnym stopniu tego, a SANEPID nie ma podstaw ( pozostają jedynie ich chore ambicje i głupota). Można oczywiście zwrócić sie do PZH o wystawienie dopuszczenia... ale to trwa i kosztuje. Na pocieszenie mogę dodać ze w żadnym kraju na świecie tak naprawdę jeszcze nie wzięli sie za to. Choć....przepraszam, obecnie tocza sie sprawy sądowe (narazie tylko wezwania) przeciwko 8 największym producentom w USA. Szczerze powiedziawszy nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie mogą mieć skutki poszczególne składniki barwników i nikt nie może przewidzieć wszystkie reakcje chemiczne albo ryzyka współdziałań substancji chemicznej w barwniku lub skórze. Cywilizacja powoduje rozwój nowego działu medycyny...alergologii, ale może o tym w innym artykule. Skupmy sie raczej na w miarę sterylnych i higienicznych warunkach pracy osoby tatuującej (tu dzież studia tatuażu) i własnej dojrzałej, i świadomej decyzji. Podsumowując"...co jednemu zaszkodzi to drugiemu wyjdzie na zdrowie?."

Skład chemiczny pigmentów
    Najstarsze pigmenty były pochodne minerałów i węgla. Pigmenty dzisiaj zawierają oryginalne mineralne pigmenty, nowoczesne przemysłowe organiczne pigmenty, kilka pochodzenia roślinnego i jakiś opartych na tworzywach sztucznych. Alergiczne reakcje, blizny, reakcje fototoksyczne (reakcja od wystawienia na światło słoneczne) i inne szkodliwe wpływy są możliwe z wieloma pigmentami. Są też pigmenty świecące w ciemności albo UV(ultrafioletowe) światło. Te pigmenty są największego ryzyka. Lecz pisząc ten artukuł mam na stole dane barwnika UV, ponoć nie wywołującego żadnych skutków ubocznych. Myśłę że z czasem wszystko ulegnie zmianie, tylko czy składniki, czy nasze organizmy sie przyzwyczaja do i tak juz zanieczyszczonego świata.
    Ponieżej opisne są składy pigmentów dla poszczególnych barw w barwnikach do tatuażu. Nie jest to normą , bo niestety każdy producent może zmienić skałd w dowolnym momencie produkcji dla uzykania odpowiedniego odcienia lub ciepłoty barwy.

Ze jako zalącznik slabo coś tabelkę widać to do pobrania jeszcze tu:
    Tak bardzo brak mi wolnego czasu.........

Domyślnie

Dobra robota
    I Twoja i autora.

Pozdro.
    autorski tatuaż artystyczny
    http://www.anabi-tattoo.com

Domyślnie

Wielkie dzięki! Właśnie na taką odp. na moje pytanie oczekiwałam

Uprawnienia