PDA

Zobacz pełną wersję : alergia czy nie?

zielone-niebo
04-06-2010, 10:37
Witam serdecznie.

Mam dość istotne pytanie (chyba jak wszyscy tutaj) :)

Mianowicie chodzi mi o to, czy możliwa jest alergia na barwnik tuszu do tatuowania, na kolczyki?

Ostatnimi czasy mam nieco problemów ze skóra, zaczerwienione oczy, na wew stronie ręki na zgięciu zrobiła mi się plamka, z której sączyła się jakaś wydzielina, po czym teraz jest zupełnie sucha skóra w tym miejscu, mocno zaczerwieniona. Byłam u dermatologa i pani doktor, stwierdzila,że to alergia na kolczyki, tatuaże, farbę do włosów.
Czy takie coś jest możliwe? Można to jakoś zbadać? Dodam,że ostatni tatuaż robiłam prawie rok temu, kolczyk 2 lata temu a "niespodzianki" na skórze sa od jakiś dwóch tygodni, i pojawiają się nie w miejscach gdzie są tatuaże, tylko zupełnie innych.
Nie wiem czy diagnoza Pani doktor jest dobra, i czy mam wyjmować kolczyki.

Z góry dziękuję za radę.

DarknessTattoo
04-06-2010, 11:06
Najlepiej dla pewnosci odwiedz jeszcze innych lekarzy bo i oni moga sie mylic.pozdrawiam

zielone-niebo
04-06-2010, 15:58
oczywiście,że żadnych badań nie miałam. Też wydaje mi się że szanowna Pani doktor rzuciła super diagnoza ot tak... Bo niby na jakiej podstawie?

Będę musiała odwiedzić alergologa.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

rdza_nie_spi
04-06-2010, 16:27
oczywiście,że żadnych badań nie miałam.

Ja szczerze piszac, najpierw poszlabym do porzadnego dermatologa, najlepiej prywatnie, niech zrobi Ci testy na grzybice i na zakazenia bakteryjne (to sie jakos ladnie nazywa).
Jesli od dwoch tygodni i w roznychmiejscach, to bardziejprawdopodobne ze ktos Ci zafundowal cos wiecej niz kolczyk czy tatuaz.

resztka
04-06-2010, 17:55
Plamy, swędzenie i sucha skóra na zgięciach łokci i kolan od wewnątrz to objaw alergii na tlen aktywny który jest w proszkach i płynach do prania, czasem starczy założyć ciuch uprany w kiepskim środku i się zaczynają historie dziwne. Zgadzam się z tym co pisano wcześniej- dobry alergolog i testy bezwzględnie wskazane. A teraz dodatkowo mamy środek pylenia dębu,żyta i traw, a zaraz zaczną się lipy i pokrzywa, więc to "najlepszy" czas żeby załapać jakieś uczulenie.

usidlona
04-06-2010, 21:48
Objawy jakie podałaś resztko podałaś mogą być spowodowane, np. skazą białkową, mogą oznaczać atopię, albo szereg innych alergii. alergii można się "nabawić", coś nagle po latach stosowania może uczulić, ale bardzo ważne jest to co powiedziała rdza, szczególnie jeśli plamki, które opisujesz są koliste, grubsze po bokach, w środku jaśniejsze. Jednym słowem plamy atopowe od grzybiczych dla lekarza są do odróżnienia często na oko. Ja nie spotkałam się z sączeniem atopowych zmian, a alergia jest nierozerwalną częścią mojej koszmarnie alergicznej postaci. Tyle, że może mamy różne objawy, prawa? Jednym słowem: skonsultuj się z innym dermatologiem.

zielone-niebo
05-06-2010, 08:54
dziekuje Wam bardzo.

Przyszlym tygodniu wybiorę się do dermatologa, choć nie wiem czy nie lepiej od razu alergologa... Dostałam jakieś kroplę na alergie do oczu, i faktycznie pomogły, wieć to alergia. U alergologa od razu mogę badania zrobić... Jak myślicie?

usidlona
05-06-2010, 14:40
przed badaniami musisz odstawić leki na minimum 2 tygodnie, więc jeśli je bierzesz nie ma sensu iść na wizytę, bo zapłacisz za przyjemność podwójnie. Spróbuj na natłuścić skórę emolium, oilatum, ziają natłuszczającą, linomag olejek do kąpieli (tylko 9 zł, bo, np. oilatum 30 zł). na pewno, któryś z tych kosmetyków pomoże na suche plamy. mam też przepis na cudowna maść apteczną jeśli byś reflektowała. poza tym teraz ci nie zrobią pyłków, ale bez tego może się obejść, bo niektóre pyłki krzyżują się z pokarmami i innymi alergenami.

zielone-niebo
05-06-2010, 15:17
Dermatolog u której byłam, przepisała mi krem Cutivate, maść do oczu cortineff, zyrtec, kazała też robić plamę na ręce fioletem. To wszystko nawet pomaga, ale w dalszym ciągu nie wiem skąd ta alergia. Czy to znaczy że jeśli teraz odstawiłabym leki, za 2 tyg mogę umówić się na wizytę u alergologa?

usidlona
05-06-2010, 15:54
2 tygodnie na testy, tak, inaczej wyjdą przekłamane. Plamę na ręce smarujesz fioletowym mazidłem i nie powiedziała ci, że to na grzybicę?

zielone-niebo
06-06-2010, 09:52
2 tygodnie na testy, tak, inaczej wyjdą przekłamane. Plamę na ręce smarujesz fioletowym mazidłem i nie powiedziała ci, że to na grzybicę?

nie powiedziała mi nic takiego. a może mi filet w jakikolwiek sposob zaszkodzic?

wiwat
29-06-2010, 04:33
podczepiam sie pod temat zeby nie zasmiecac forum.
1 .do ludzi z pomoza: mozecie polecic jakiegos dobrego dermatologa , czy od alergologa np. w 3city??.
mam tez dziwny prblem z tatuazem . wszystko bylo ok zagojiony perfekcyjnie, ale od jakiegos czasu juz na wygojonym tatuazu puchnie mi jeden barwnik. czasami bialy, czasami czerwony. i mega swedzi. o co chodzi?? czyzby alegria na barwnik.??
puchnie wam czasami tatuaz na sloncu?? co moze byc przyczyna?

rdza_nie_spi
29-06-2010, 06:28
mam tez dziwny prblem z tatuazem . wszystko bylo ok zagojiony perfekcyjnie, ale od jakiegos czasu juz na wygojonym tatuazu puchnie mi jeden barwnik. czasami bialy, czasami czerwony. i mega swedzi. o co chodzi?? czyzby alegria na barwnik.??
puchnie wam czasami tatuaz na sloncu?? co moze byc przyczyna?

Byl juz taki temat:) Normalna sprawa:) Ja to mam z pomaranczem na sloncu. Wysoki filtr i przykrywanie tatuazu w miare mozliwosci moze nie zniweluja puchniecia ale sa w stanie je zminimalizowac.

W.
29-06-2010, 09:25
"Ja nie spotkałam się z sączeniem atopowych zmian" - występują czasami przy atopowym zapaleniu skóry. ;)

Co do kolczyków wymień na inny materiał na PTFE, lub całkowicie hypoalergiczny tytan. Stal chirurgiczna 316 L zawiera śladowe ilości niklu, który może uczulać nawet po jakimś czasie, choć ja tam lekarzem nie jestem, ale dla pewności można zmienić. Chociaż rzeczywiście opinia dermatologa wyglądała na powierzchowną i rzekłbym - niedbałą.
Co się tyczy tatuażu na słońcu, niektóre barwniki takie jak (ja się spotkałem że właśnie ten najczęściej powoduje jakieś zmiany skórne) czerwony lubią płatać figle, więc jeśli ciśniesz na słońcu to krem z filtrem większym niż 30 byłby wskazany, bo i barwnik nie wyblaknie tak bardzo, nie dostaniesz poparzeń słonecznych w wyniku których łuszczy się skóra.